Spegellampett 1800-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1860/70-tal, nyrokoko, bronserad, för två ljus, pastellagedekor, a tergo med skrift Till minne av Oscar I gifet av HM Enke Drottning Josefina 73x78 cm
Senare bronsering, lagningar
684915
2019-10-02