Spegellampett 1800-tal

Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

2 000 SEK

SPEGELLAMPETT, 1860/70-tal, nyrokoko, bronserad, för två ljus, pastellagedekor, a tergo med skrift Till minne av Oscar I gifet av HM Enke Drottning Josefina 73x78 cm

Senare bronsering, lagningar

684915

2019-10-02