Gjutjärnsurnor

Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor
Gjutjärnsurnor

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, 1900-tal, empirstil, gjutjärn, mediciform, dekor av bevingade amoriner, bottnar med genomgående hål, diameter ca 36, höjd ca 47 cm

Svartbemålade, korroderade, slitage

684918

2019-10-02