Golvur England
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, England, 1700-tal, urtavlan märkt Ant Harrison London, fanérat i mahogny, dekor av intarsia, detaljer i mässing, höjd ca 216 cm, nyckel, lod, vev och pendel finns
Smärre fanérskador o torrsprickor, pendeln med skada
684926
2019-10-02