Kina perukstock och penselvas

Kina perukstock och penselvas
Kina perukstock och penselvas
Kina perukstock och penselvas
Kina perukstock och penselvas
Kina perukstock och penselvas
Kina perukstock och penselvas

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PERUKSTOCK, PENSELVAS, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformade, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, guldkant, botten med sigillmärke, höjd ca 28-28,5 cm

Slitage

684935

2019-10-05