Kina perukstock och penselvas
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PERUKSTOCK, PENSELVAS, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformade, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, guldkant, botten med sigillmärke, höjd ca 28-28,5 cm
Slitage
684935
2019-10-05