Friedensreich Hundertwasser
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (Österrike, 1928-2000), "Die funfte augenwaage", fotolitografi och färgserigrafi med metallprägling, handsignerad och numrerad 701/3000 samt 71/300 (Tio procent av serien signerades för hand. 46x54 cm.
Tema: Kontemporär konst - Visioner i rymden och på jorden.
684943
2019-10-16