Friedensreich Hundertwasser

Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (Österrike, 1928-2000), "Die funfte augenwaage", fotolitografi och färgserigrafi med metallprägling, handsignerad och numrerad 701/3000 samt 71/300 (Tio procent av serien signerades för hand. 46x54 cm.

Tema: Kontemporär konst - Visioner i rymden och på jorden.

684943

2019-10-16