Bulle Pantent bordspendyl 1900-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
2 000 SEK
BULLE PATENT, bordsur, 1920-tal, patenterad 1920 av Maurice Favre-Bulle, Frankrike, batteridrivet verk av mässing, urtavla med arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor av blommor, höjd inkl kupa 38 cm
PROVENIENS: Stopalo
684965
2019-11-24