Bordspendyl Louis XVI-stil
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, omkring 1900, Louis XVI-stil, emaljerad urtavla med arabiska siffor samt märkt Franz Mayr Carlsbad Wien, fanérad i valnöt, dekor i parian, höjd ca 47 cm
PROVENIENS: Stopalo
Skador, attribut, pendel o nyckel saknas
684987
2019-11-24