Skålfat Kina
Vollendet
2019-10-03
685008
| Höchstes Gebot | 300 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
SKÅLFAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1900-talets början, konturerad form, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, längd ca 27
Slitage, färgbortfall