Klubbat för:
300 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
SKÅLFAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1900-talets början, konturerad form, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, längd ca 27
Zustandsbeschreibung
Slitage, färgbortfall
685008
2019-10-03
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner