Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKÅLFAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1900-talets början, konturerad form, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, längd ca 27

Zustandsbeschreibung

Slitage, färgbortfall

685008

2019-10-03