Lars Norbeck violin
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 500 SEK
VIOLIN, Lars Norbeck, 1900-talets första hälft lock i gran, sidor och bakstycke i lönn, helt bakstycke, strängfäste, greppbräda och stämskruvar i ebenholtz, strängfästet med intarsia i pärlemor, brännmärkssignerad på bakstycket, längd ca 60 cm, i fodral
Sprickor och lagningar i locket, åldersrelateratslitage
685016
2019-10-02