Folke Arström "Thebe" bestick
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FOLKE ARSTRÖM, "Thebe´´, bestick, 45 dlr, Gense, rostfritt stål, formgivningsår 1944, bestående av: 1 osthyvel, 10 knivar (19,5 cm), 6 gafflar (18 cm), 6 skedar (18,5 cm), 4 knivar (18,5 cm), 4 gafflar (17,5 cm), 6 skedar (17,5 cm), 5 smörknivar (16 cm), 3 dlr uppläggningsbestick (21 cm)
bruksslitage, repor
685149
2019-11-03