Folke Arström "Thebe" bestick

Folke Arström
Folke Arström
Folke Arström
Folke Arström
Folke Arström
Folke Arström

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FOLKE ARSTRÖM, "Thebe´´, bestick, 45 dlr, Gense, rostfritt stål, formgivningsår 1944, bestående av: 1 osthyvel, 10 knivar (19,5 cm), 6 gafflar (18 cm), 6 skedar (18,5 cm), 4 knivar (18,5 cm), 4 gafflar (17,5 cm), 6 skedar (17,5 cm), 5 smörknivar (16 cm), 3 dlr uppläggningsbestick (21 cm)

bruksslitage, repor

685149

2019-11-03