Skulptur Kina Tangkopia
Klubbat för:
300 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
SKULPTUR, lergods, Kina, 1900-talets andra hälft, i form av "tanghäst", sancaiglasyr, monterad på träsockel, höjd ca 31, längd 46 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, glasyrbortfall, nagg, lagning, krackelering
685157
2019-10-03