Nils Sonesson En konstsamlares hem

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NILS SONESSON (1889-1965), "Självporträtt", monogramsignerad NS, 1940, olja på pannå, ca 34x26,5 cm,

PROVENIENS:
Arne Lindqvists samling konstnärs-självporträtt

Ingår i auktionen
"En konstsamlares hem - med skånska konstnärer i fokus"

685256

2019-10-06