Ardy Strüwer En konstsamlares hem
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARDY STRÜWER (född 1939): Lejonsommar, ca 1967/68, olja på pannå, osignerad, omkring 1967/68, ca 64x53 cm,
HISTORIK:
Enligt uppgift rekvisita till filmen Lejonsommar (premiär 1968), där konstnären Ardy Struwer även deltog i.
Ingår i auktionen
"En konstsamlares hem - med skånska konstnärer i fokus"
685284
2019-10-06