Vaser 2 st

Vaser 2 st
Vaser 2 st
Vaser 2 st
Vaser 2 st
Vaser 2 st
Vaser 2 st
Vaser 2 st
Vaser 2 st

Klubbat för:

850 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

EWALD DAHLSKOG(1884-1950): vaser, 2 st, för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, glaserat lergods, höjd ca 12-39 cm

Kuntoraportti

Den större med lagning vid mynning

685300

Päivämäärä:

2019-10-03