Vaser 2 st
Klubbat för:
850 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
EWALD DAHLSKOG(1884-1950): vaser, 2 st, för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, glaserat lergods, höjd ca 12-39 cm
Kuntoraportti
Den större med lagning vid mynning
685300
Päivämäärä:
2019-10-03