Jambiya

Jambiya
Jambiya
Jambiya
Jambiya
Jambiya
Jambiya
Jambiya
Jambiya

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JAMBIYA, tidigt 1900-tal, bälte och balja i silver samt silvertråd , dekorerat med bl.a. agater, längd på balja ca 34 , bälte ca 97 cm

Åldersrelaterat slitage, delvis senare kompletterad

685311

2019-10-03