Skåp nyrenässans/blandstil
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SEKRETÄRSKÅP, tidigt 1800-tal, nyrenässans/blandstil, 2 delar, bemålat i svart, nederdel med byrålådor, skrivklaff, invändigt med lådor, överdel med pardörrar, invändigt hyllplan, höjd ca 240, 119x55 cm
Stomme från tiden, senare renoverad och kompletterad, åldersrelaterat slitage med stötmärken
685315
2019-10-03