Skåp nyrenässans/blandstil

Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil
Skåp nyrenässans/blandstil

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SEKRETÄRSKÅP, tidigt 1800-tal, nyrenässans/blandstil, 2 delar, bemålat i svart, nederdel med byrålådor, skrivklaff, invändigt med lådor, överdel med pardörrar, invändigt hyllplan, höjd ca 240, 119x55 cm

Stomme från tiden, senare renoverad och kompletterad, åldersrelaterat slitage med stötmärken

685315

2019-10-03