Josef Frank skrivbord

Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord
Josef Frank skrivbord

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOSEF FRANK, skrivbord, modell 1127, valnöt, 6 draglådor, beslag i mässing, andra ledden med hyllinredning, höjd ca 75, 90x200 cm

PROVENIENS: Beställt utav arkitekt Sven Johansson för Tingshuset Sala, 1959

Repor, slitage, märken

685389

2019-10-03