Josef Frank skrivbord
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOSEF FRANK, skrivbord, modell 1127, valnöt, 6 draglådor, beslag i mässing, andra ledden med hyllinredning, höjd ca 75, 90x200 cm
PROVENIENS: Beställt utav arkitekt Sven Johansson för Tingshuset Sala, 1959
Repor, slitage, märken
685389
2019-10-03