Damdocka 1800-talets senare del

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DAMDOCKA, 1800-talets senare del, huvud med sköld i glaserat porslin, med modelerat uppsatt hår, blå målade ögon, kropp i stoppat skinn, med halv armar i biskvi, klädd i röd klänning underklläder med spets, strumpor och skor, längd ca 52 cm.
PROVENIENS: Stopalo

En arm lagad, slitna kläder, hårfärg med avskav

685457

2019-10-26