Damdocka 1800-talets senare del
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DAMDOCKA, 1800-talets senare del, huvud med sköld i glaserat porslin, med modelerat uppsatt hår, blå målade ögon, kropp i stoppat skinn, med halv armar i biskvi, klädd i röd klänning underklläder med spets, strumpor och skor, längd ca 52 cm.
PROVENIENS: Stopalo
En arm lagad, slitna kläder, hårfärg med avskav
685457
2019-10-26