Samuel Lyberg bägare

Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare
Samuel Lyberg bägare

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMUEL LYBERG, bägare, Borås, 1785, koniskt form, delvis förgylld, liv med tremblerad dekor av blomsterrankor, höjd 6 cm.

Åldersrelaterat slitage, gravyr.

685540

2019-10-07