Aldo Londi skålar vaser flaska
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALDO LONDI, 6 dlr, skålfat, vaser, flaska, för Bitossi, Italien, 1960-tal, chamotterat stengods, blågrön samt gulbrun glasyr, höjd 7-26 cm
En vas med tillverkningsdefekt samt glasyrnagg
685543
2019-10-03