Aldo Londi skålar vaser flaska

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALDO LONDI, 6 dlr, skålfat, vaser, flaska, för Bitossi, Italien, 1960-tal, chamotterat stengods, blågrön samt gulbrun glasyr, höjd 7-26 cm

En vas med tillverkningsdefekt samt glasyrnagg

685543

2019-10-03