Fat Japan Imari
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FAT, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), imari, dekor av urna med blomsteruppsättning i underglasyrblått, järnoxid samt guld, brättet med krysantemum och pion, diameter ca 27 cm
Nagg, slitage, metallomfattning för upphängning
685626
2019-10-05