Fat Japan Imari

Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), imari, dekor av urna med blomsteruppsättning i underglasyrblått, järnoxid samt guld, brättet med krysantemum och pion, diameter ca 27 cm

Nagg, slitage, metallomfattning för upphängning

685626

2019-10-05