Rosenthal matservis

Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis
Rosenthal matservis

Klubbat för:

4 400 SEK

4 000 SEK

ROSENTHAL (etabl. 1879), "Josephine" och "Donatello", matservis, 128 dlr., porslin, guldkant, bestående av: 24 flata mattallrikar, 12 djupa mattallrikar, 25 förrättstallrikar, 12 djupa förrättstallrikar, 29 assietter, 8 äggkoppar, 7 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 saladièrer, 2 karotter, 2 såsterriner, 2 smörterriner samt terrin med underfat, mattallrikens diameter ca 25 cm

Smärre slitage, nagg förekommer

685645

2019-10-06