Konsolur 1800-tal

Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal
Konsolur 1800-tal

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KONSOLUR, 1800-tal, Frankrike, Louis XV-stil, vitemaljerad urtavla märkt Le Roy Paris, förgyllda dekorelement i brons, bemålat fodral, höjd inkl. konsol 68, urets bredd 25, konsolens bredd 30 cm, nyckel och pendel finns

PROVENIENS: Mary Stephens (1882-1986), syster till Florence Stephens på Huseby herrgård, Småland

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

685661

2019-10-06