Einar Eriksson Stadsgårdshamnen
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EINAR ERIKSSON (1899-1978): Stadsgårdshamnen med Ersta tullhus sett från Tegelviken med vy mot Gamla Stan, signerad Einar Eriksson, olja på pannå, 46x55 cm
Tullhuset revs på 1970-talet.
Svensk privatsamling
685846
2019-10-28