Einar Eriksson Stadsgårdshamnen

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EINAR ERIKSSON (1899-1978): Stadsgårdshamnen med Ersta tullhus sett från Tegelviken med vy mot Gamla Stan, signerad Einar Eriksson, olja på pannå, 46x55 cm

Tullhuset revs på 1970-talet.

Svensk privatsamling

685846

2019-10-28