Georg Jensen teservis "Helena"
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORG JENSEN, 4 dlr, samtida, delar av teservis "Helena", formgiven av Helena Rohner, bestående av 1 tekanna (1.3 L) med underlägg, 1 mjölkkanna, 1 sockerskål, rostfritt stål, benporslin, tekannans höjd ca 16 cm
Smärre bruksslitage, smärre repor på tekanna, smuts
685941
2019-10-06