Georg Jensen teservis "Helena"

Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis
Georg Jensen teservis

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEORG JENSEN, 4 dlr, samtida, delar av teservis "Helena", formgiven av Helena Rohner, bestående av 1 tekanna (1.3 L) med underlägg, 1 mjölkkanna, 1 sockerskål, rostfritt stål, benporslin, tekannans höjd ca 16 cm

Smärre bruksslitage, smärre repor på tekanna, smuts

685941

2019-10-06