Matsalgrupp (6 dlr) gustaviansk stil

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSALSGRUPP, 6 dlr, bestående av: 4 stolar, matbord samt skåp, samtida, gustaviansk stil, lackade i ljusbeige färg, skåpet inredd med 3 hyllplan vardera lucka samt 4 utdragbara samt låsbara lådor nedtill, stolar från P.H Carlséns ekmöbelfabrik, Skirö, stolarna klädda i Stig Lindbergs "Herbarium" av lin/bomull, bordets diameter 110 + 60, höjd 73,5, stolarnas sitthöjd ca 46, skåpets höjd ca 175, 123,5x44,5 cm

Bruksslitage, smärre repor och smuts

686085

2019-10-06