Edvin Ollers fyra st. olja på pannå

Klubbat för:

500 SEK

2 000 SEK

EDVIN OLLERS (1888-1959): (4) varav tre med husfasader samt en med skärgårdsmotiv, signerade och daterad E.O samt E. Ollers, årtalen 1910-1954, samtliga olja på pannå, mått ca
27,5x21, 31,5x25, 33,5x25,5, 35x27 cm

Smärre färgbortfall

686086

2019-10-06