Edvin Ollers fyra st. olja på pannå
Klubbat för:
500 SEK
2 000 SEK
EDVIN OLLERS (1888-1959): (4) varav tre med husfasader samt en med skärgårdsmotiv, signerade och daterad E.O samt E. Ollers, årtalen 1910-1954, samtliga olja på pannå, mått ca
27,5x21, 31,5x25, 33,5x25,5, 35x27 cm
Smärre färgbortfall
686086
2019-10-06