Børge Mogensen pall "Tremme"
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, pall "Tremme", en del av Tremme gruppen, för Fritz Hansen, Danmark, formgiven under 50/60-talet, original sadelgjord, skumgummiplymå klädd i ulltextil, höjd 40, 70x61 cm
Smärre bruksslitage, smärre repor
686092
2019-10-06