Børge Mogensen pall "Tremme"

Børge Mogensen pall
Børge Mogensen pall
Børge Mogensen pall
Børge Mogensen pall
Børge Mogensen pall
Børge Mogensen pall
Børge Mogensen pall
Børge Mogensen pall

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, pall "Tremme", en del av Tremme gruppen, för Fritz Hansen, Danmark, formgiven under 50/60-talet, original sadelgjord, skumgummiplymå klädd i ulltextil, höjd 40, 70x61 cm

Smärre bruksslitage, smärre repor

686092

2019-10-06