Spegel gustaviansk

Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, gustaviansk, förgylld, skuren dekor, kvicksilverfolierat glas, spår av lacksigill, ca 129x51
PROVENIENS: Stopalo

Senare förgyööd, smärre utskador o bortfall, krön med lagning, listdel saknas

686116

2019-11-24