Taburetter gustavianska provinsarbeten

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TABURETTER, 4 st, 1800-tal, gustavianska provinsarbeten, bemålade, skuren dekor, stoppade sitsar, randig klädsel, sitthöjd ca 40 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare bemålning, senare klädsel

686152

2019-11-24