Ampel Karl Johan-stil

Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil
Ampel Karl Johan-stil

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TAKAMPEL, plåt och mässing, tidigt 1900-tal, Karl Johan-stil, för 8 ljus, elektrifierad, höjd ca 97, diameter 60 cm.

Ojämnheter, ej funktiuonstestad, slitage. 8 senare skärmar medföljer. 6 ställvis slitna och skadade originalskärmar medföljer.

686172

2019-10-06