Bordspendyl 1700-tal

Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1700-tal, Louis XVI, emaljerad urtavla med romerska siffor, skuret trä, förgylld och bemålad, höjd ca 51 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador o bortfall, urtavla med lagning, nyckel saknas

686230

2019-11-24