Endre Nemes Kristaller i rörelse
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ENDRE NEMES (1909-1985): "Kristaller i rörelse", signerad Endre Nemes, utförd 1958, gouache på papper, ca 26x31 cm
PROVENIENS: Catherine Nemes därefter i nuvarande ägares ägo.
Utställd: Zurich, katalognr. 57
686237
2019-10-07