Endre Nemes Kristaller i rörelse

Klubbat för:

4 200 SEK

5 000 SEK

ENDRE NEMES (1909-1985): "Kristaller i rörelse", signerad Endre Nemes, utförd 1958, gouache på papper, ca 26x31 cm

PROVENIENS: Catherine Nemes därefter i nuvarande ägares ägo.
Utställd: Zurich, katalognr. 57

686237

2019-10-07