Spegel Frisk

Spegel Frisk
Spegel Frisk
Spegel Frisk
Spegel Frisk
Spegel Frisk
Spegel Frisk
Spegel Frisk
Spegel Frisk
Spegel Frisk
Spegel Frisk

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, Jonas Frisk (spegelfabrikrikör i Stockholm 1805-1824), förgylld och bemålad, skuren dekor o pastellage, krönet med dekor av offerscen, ca 157x77 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare glas, senare förgyllning

686324

2019-11-24