Cartellur Rob Engström

Cartellur Rob Engström
Cartellur Rob Engström
Cartellur Rob Engström
Cartellur Rob Engström
Cartellur Rob Engström
Cartellur Rob Engström

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

CARTELLUR, 1900-talets första hälft, urtavlan med arabiska siffror samt märkt Robert Engström Stockholm, gustaviansk stil, brons, höjd ca 45 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Zustandsbeschreibung

686342

2019-11-24