Artwood clubfåtölj
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft, Artwood, stoppad stomme klädd i brunt patinerat skinn med bemålad dekor av vapensköld, pärlspikad front, lös sittplymå i dito klädsel, ben i betsad ek, plymån etikettmärkt, sitthöjd ca 43 cm
Höger armlän med hål, bruksslitage
686393
2019-10-07