Byrå rokokostil
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1800-tal, fanerad med valnöt, beslag av mässing, bukig form, hörnen med förgyllda kannelyrer, lådförstycken med parkettläggning, äldre skiva 1700-tal av kolmårdsmarmor med dubbel kälning, nyckel medföljer, höjd 85, 102x69,5 cm
Smärre skador, ställvisa torrsprickor, skivan med mindre nagg och enstaka smärre lagningar
686403
2019-10-11