Skäkteträn bl a Norrala

Skäkteträn bl a Norrala
Skäkteträn bl a Norrala
Skäkteträn bl a Norrala
Skäkteträn bl a Norrala
Skäkteträn bl a Norrala
Skäkteträn bl a Norrala
Skäkteträn bl a Norrala
Skäkteträn bl a Norrala

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÄKTETRÄN, 2 st, varav ett Norrala Hälsingland, daterade 1837, bemålade med polykrom dekor av blommor, skulpterat handtag resp handtag med karvsnittsdekor, vardera längd ca 56 cm
PROVENIENS: Stopalo

Ett skäkteträ med spricka (Norrala) ett skäkteträ med orangrepp

686427

2019-11-24