Erika Lagerbielke Orrefors vas Merridianus

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ERIKA LAGERBIELKE, vas, "Merridianus" ur serien "De fyra väderstrecken", Orrefors, klotformad, spiralvriden dekor i svart och blått, underfång i brunt, märkt Orrefors 9667-61, signerad och daterad 2003, 413-499, höjd 13 cm

686444

2019-10-09