Erika Lagerbielke Orrefors vas Merridianus
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIKA LAGERBIELKE, vas, "Merridianus" ur serien "De fyra väderstrecken", Orrefors, klotformad, spiralvriden dekor i svart och blått, underfång i brunt, märkt Orrefors 9667-61, signerad och daterad 2003, 413-499, höjd 13 cm
686444
2019-10-09