Sidobord
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDOBORD, Louis seize-stil, 1800-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, underrede i metall med riklig dekor i form träskurna förgyllda ornament, sannolikt senare skiva i kalcit, höjd ca 52, 105x48 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Nagg, slitage, kompletterad
686459
2019-11-26